Ostrava - Teplice 1:2 (1:1)

FC Baník Ostrava
22. kolo, Synot liga,
FC Baník Ostrava FK Teplice
1:2 (1:1)

Branky: 14. Holzer – 31. Fillo, 73. Vachoušek.
Rozhodčí: Julínek – Kotík, Caletka.
ŽK: De Azevedo – Nivaldo, Ljevakovič, Fillo.
Diváci: 4501.

Team logo

FC Baník Ostrava

Chmiel – Dostál, Kaša, Vraštil, Lučič – Lásik (81. J. Šašinka), Ožvolda (59. Mešaninov) – Mondek, Hrubý, Holzer – De Azevedo (67. Červenka). Trenér: Petržela.
Team logo

FK Teplice

Chudý – Hora, Lüftner, Ciskaridze, Krob – Kodeš, Soungole (69. Kukec) – Gregáň (32. Nivaldo), Ljevakovič, Fillo – Vachoušek (78. Potočný). Trenér: Vavruška.

Komentář k zápasu

Důležité tři body vezou tepličtí fotbalisté z ostravského Městského stadionu, kde má svůj domov Baník. Na jaře ve velmi dobré formě hrající mužstvo skláři porazili díky brankám Martina Filla a Štěpána Vachouška 2:1. Žlutomodří dali oba góly z rohových kopů, cenné je také to, že dokázali zvrátit nepříznivý vývoj utkání.

Mladé mužstvo Baníku od začátku potvrzovalo, že pod trenérem Vlastimilem Petrželou na jaře vzkvétá. Už ve 4. minutě vychytal Chudý Holzera, o deset minut později už ale tváří v tvář ostravskému záložníkovi neuspěl. Ostravané byli na koni, dopředu je hnalo téměř pět tisícovek fanoušků. Hosté z Teplic naopak nevypadali dobře, na Baník dlouho hledali recept. Do hry je dostala po rohovém kopu ve 31. minutě až prudká hlavička nehlídaného Martina Filla, který parádně zužitkoval Krobův centr. Parta Davida Vavrušky od té doby vykazovala zlepšení, před brankářem Ostravy Chmielem se zjevovala mnohem častěji, než tomu tak bylo před Fillovou gólovou hlavičkou.

Ve druhé půli pokračovala převaha Teplic, do vedení se ale skláři dostali až v 73. minutě. Autorem vedoucí a jak se později ukázalo i vítězné branky byl opět nikým nestřežený Štěpán Vachoušek, jemuž dal kouč žlutomodrých znovu šanci na hrotu útoku. Baníkovci se v závěru střetnutí pokoušeli o vyrovnání, do vážnějších šancí se ale nedostávali, hosté si už tři body nenechali vzít.

Zasloužené vítězství Teplic se nerodilo lehce. Jak se očekávalo, domácí celek byl sklářům těžkým soupeřem. „Z Baníku se body nebudou vozit lehce,“ potvrzuje autor vítězného gólu Štěpán Vachoušek.

V příštím kole, které bude v pořadí už třiadvacáté, se Tepličtí utkají 2. dubna od 17 hodin se Zbrojovkou Brno.

Ohlasy trenérů

Vlastimil Petržela (trenér Ostravy): „My jsme to utkání prohráli vlastní hloupostí po dvou rozích. Je to hrubá chyba a nezodpovědnost hráčů, protože standardky děláme pořád. I když jsme dneska nebyli tak dynamičtí a nemělo to takovou šťávu, bylo to zbytečné. Podepsal se na nás trošku zápas v Jablonci, kde to hráči neskutečně odjezdili. Neproměnili jsme bohužel šance, které si soupeř ze hry nevytvořil. A oni tam navíc měli dva nadstandardní hráče Filla a Vachouška, kteří věděli, kdy to podržet, jak to zahrát. To nám zatím chybí. Neděláme z toho tragédii.“
David Vavruška (trenér Teplic): „Chtěl bych vyzdvihnout práci Baníku Ostrava, s respektem k jeho herním výkonům musíme říct, že si strašně ceníme výhry, která byla upracovaná a kostrbatá. Pustili jsme soupeře do laufu, když jsme brzy dostali gól, to jsme nechtěli. Baník nás nepřekvapil ničím, věděli jsme, že bude hrát kvalitně a uvolněně, to se potvrdilo. Nám dnes hra nešla. Vázla nám kombinace, první balon po zisku, hrozně jsme je ztráceli. Vlastními nepřesnostmi jsme se dostali do problémů. Ale jak to chodí v moderním fotbalu, když vám to nejde, pomohli jsme si dvěma standartdkami. Tohoto vítězství si opravdu velmi ceníme.“