Teplice - České Budějovice 4:0 (2:0)

2. kolo, Synot liga,
FK Teplice SK Dynamo České Budějovice
4:0 (2:0)

Branky: 24. Salami, 45.+2 Krob, 63. Mahmutovič (pen.), 89. Jablonský. Rozhodčí: M. Paták - Hock, Mokrusch. ŽK: Nivaldo (TEP) - Klesa, Brunclík, Koreš, Michal Škoda (CEB).

Grigar - Vondrášek, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič, Táborský (68. Matula) - Vůch, Salami, Nivaldo (80. Jirásek) - Kapolongo (56. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.

SK Dynamo České Budějovice

Křížek - Klesa, Lengyel, P. Novák, Machovec (41. Hanzlík) - Brunclík - Hora, Benát, Volešák (79. Herzán), Koreš (68. Michal Škoda) - Vošahlík. Trenér: Urban.

Dosud neporažené Teplice přivítaly během reprezentační přestávky na domácí půdě České Budějovice. Trenér Zdeněk Ščasný nemohl počítat s dvojicí reprezentantů, Litsingi se v dresu Konga chystá k zápasům s Nigérií a Sůdánem, Takács odehraje dva přátelské zápasy za českou devatenáctku proti Skotsku.

Do sestavy se tak dostal útočník Eugene Salami a byl to právě on, kdo poprvé rozradostnil domácí fanoušky. Ve 23. minutě si naběhl na Nivaldův centr a tvrdou hlavičkou rozvlnil síť. Pak sice hostující tým vyrovnal hru, ale do poločasu šel s dvoubrankovou ztrátou, protože novopečený kapitán Jan Krob zakroutil svůj centr až do branky a bylo to 2:0.

Hned po změně stran mohl navíc navýšit vedení Nivaldo, ale Křížek jeho střelu reflexivně vyrazil. Pak sice začaly hrozit také Budějovice, jenže jejich snahu rychle zastavila ruka jednoho z jejich obránců, po které proměnil penaltu Mahmutovič. Čtvrtý gól navíc přidal krátce před koncem po rohu Jablonský a poté už žlutomodří bez problémů dovedli utkání k vysoké výhře a bezpečnému zisku tří bodů.