Teplice postupují v poháru do jarního čtvrtfinále

FK Teplice Domažlice
1:2 (0:1)

Branky:69. Mahmutovič - 3. Braun, 78. Došlý..

Lipš - Vondrášek, Hošek (16. Ljevakovič), Matula, Krob - Richter, Jirásek (46. Kodeš), Táborský - Kapolongo (63. Laňka), Salami, Mahmutovič.

Tepličtí dnes nastoupili v odvetě osmifinále poháru FAČR proti Domažlicím. Poprvé v soutěžním zápase se v brance objevil brankář Přemysl Lipš.

Ten musel hned ve třetí minutě inkasovat, nejprve sice výtečně zakročil proti dělovce Hamerníka, ale z následného rohu mu nedal šanci Milan Braun a bylo to 0:1. Domácí se vrhli za vyrovnáním, ale Vondrášek trefil pouze tyč, Ljevakovičovu střelu Švihořík vyrazil a Richter pálil nad. Nevedlo se ani Kapolongovi, který hlavičkoval mimo. Po poločase tak byl překvapivý stav 0:1.

Po změně stran si odbyl premiéru v A mužstvu Petr Kodeš a tepličtí byli hned blízko vyrovnání, nástřel Vondráška si hosté málem srazili do vlastní sítě. Vzápětí zakončoval jen do náruče brankáře Mahmutovič. Bosenský útočník srovnal až v 69. minutě po samostatném úniku. To už na hřišti byl i třetí debutant Denis Laňka. Ovšem hosté dokázali ještě odpovědět, dvanáct minut před koncem zužitkoval brejk Došlý. I přes těsnou porážku však Teplice bez problémů postupují do jarního čtvrtfinále.