/ FK Teplice – historie – 2016 2025

Historie klubu - 2016 2025

HISTORIE KLUBU

část 8 (2016 - 2020)


2016

Do nového roku vstoupil teplický tým s řadou změn v kádru. Z mužstva sice odešli Radim Breite, Ladislav Takács, Marek Krátký a nakonec i David Jablonský, zato posil bylo požehnaně. Novými členy kádru byli David Vaněček, Davor Kukec, Vladimír Dimitrovski, Michal Jeřábek, Miroslav Gregáň, Daniel Soungole,brankář Martin Chudý, z Běloruska se vrátil Nivaldo a na poslední chvíli ještě mužstvo posílil fotbalový světoběžník Zurab Ciskaridze. Zahraniční soustředění absolvovalo mužstvo v Chorvatsku, kde se zúčastnilo mezinárodního turnaje Arena cup a obsadilo zde páté místo. 

Ligové jaro zahájili žlutomodří domácí výhrou 2:0 s Příbramí. V tu chvíli nikdo netušil, že to bude jediná domácí výhra v jarní části ligy. Po zbytečné porážce v Plzni 0:1 předvedl tým zoufalý výkon doma s Libercem, okořeněný tragikomickými chybami v obraně a výsledkem byla porážka 0:3. Tento zápas se stal labutí písní v teplickém dresu pro dlouholetého zadáka Milana Matulu. Když se teplickým podařilo přivést tři body z Ostravy za výhru 2:1 zdálo se, že mužstvo nabere vzestupnou formu, leč nebylo tomu tak. Ledovou sprchou byla domácí porážka 0:1 s Brnem, rovněž tak remíza 2:2 se Zlínem, byť v poločasu žlutomodří vedli o dva góly. Proti pražským S se žlutomodří vypjali k dobrým výkonům. Z Edenu přivezli po remíze 2:2 bod, velkou zásluhu měl brankář Tomáš Grigar, který v nastaveném času kryl penaltu domácímu Hušbauerovi. Se Spartou doma tepličtí dlouho prohrávali gólem z ofsajdu, ale pět minut před koncem přišla velká chvíle Romana Potočného. Z trestného kopu se mu podařilo vyrovnat, ale rozhodčí Jílek nechal kop opakovat. Roman Potočný se nenechal vyvést z rovnováhy a krásnou střelou rozvlnil síť znovu. Bohužel to byl poslední hezký moment na jaře. Po nemastném výkonu prohráli žlutomodří v Jablonci 0:1, doma s Duklou remizovali 1:1 a v poslední kole v Olomouci po katastrofálním výkonu inkasovali krutý výprask 0:6. V konečném pořadí obsadili tepličtí dvanáctou příčku a kdyby liga ještě dvě tři kola pokračovala, tak by to s největší pravděpodobností znamenalo sestup. Dny trenéra Davida Vavrušky na teplické lavičce byly sečteny. Spolu s trenérem Vavruškou skončil na Stínadlech také sportovní ředitel Jan Skýpala.

Na rozdíl od áčka si velmi dobře vedla juniorka. Po dobrých výkonech obsadila v Juniorské lize druhé místo za vítěznou Spartou. Zajímavostí bylo připravované zrození týmu žen, který na pod žlutomodrá křídla přešel z Kostomlat.

Po skončení jarní sezóny proběhla na hrací ploše stadiónu na Stínadlech rekonstrukce hrací plochy. Starý trávník byl odstraněn a na jeho místě došlo k osevu nové trávy. Změna nastala také na místě světelné tabule. Po deseti letech došlo k výměně stávající tabule za novou. 

Do nové sezóny vstoupilo mužstvo s novým trenérem Danielem Šmejkalem. V kádru skončili Ivo Táborský, Vladimír Dimitrovski, Miroslav Gregáň, Ulrich Kapolongo a později také Chukwudi Chukwuma. První akcí byla účast na turnaji o pohár starosty Benátek nad Jizerou. Žlutomodří turnaj vyhráli, byť paradoxně ze hry nevstřelili ani jeden gól. Úspěšní však byli v penaltovém rozstřelu proti Hradci Králové i ve finále s Mladou Boleslaví. Na soustředění v Modré se objevila nová posila do útoku Marek Červenka, z hostování se vrátil Otto Urma, na hostování ze Slavie přišel Robert Hrubý.

Vstup do ligy žlutomodrým vyšel. Po výhře 1:0 na pražské Julisce remizovali žlutomodří 0:0 doma se Spartou a v Brně. Domácí porážka 1:2 od Mladé Boleslavi byla kompenzována výhrou 2:0 v Jihlavě. Zklamáním bylo vyřazení z poháru na hřišti třetiligového Králova Dvora. V zajímavém domácím utkání se Slavií, které skončilo 2:2, se ve žlutomodrém dresu představila nová posila z Plzně Tomáš Kučera. Potěšila jasná výhra 4:1 v Karviné i vydřené vítězství 1:0 na Bohemians. Zklamáním byla domácí porážka 0:1 s Hradcem Králové, kdy žlutomodří zavraždili několik vyložených šancí. Podzimní ligu zakončili tepličtí porážkou 1:2 na hřišti Sparty. Se Spartou se žlutomodří v roce 2016 utkali v lize třikrát a všechna tři utkání pískal rozhodčí Jílek, což je unikátní událost. Šesté místo v podzimní tabulce bylo po špatném jaru velmi solidním umístěním. S mužstvem se rozloučil obránce Michael Lüftner, první avizovanou posilou se stal Alois Hyčka. Novým sportovním ředitelem klubu se stal Jakub Dovalil.


2017

Přípravu na jarní ligové boje zahájili tepličtí hráči v domácích podmínkách. V prvním přípravném utkání v Písku, které skončilo 4:4, se představila testovaná stoperská dvojice Ostojič, Baranov, ale nijak neoslnila. Novou posilou se stal stoper Aleksandar Šušnjar, naopak teplické působení ukončili Davor Kukec a Roman Potočný. Na již tradičním soustředění na Kypru odehrálo mužstvo tři přípravná utkání, k týmu se připojil nový muž Jan Vošahlík. 

Úvodní jarní ligový zápas proti brněnské Zbrojovce se domácím příliš nevydařil a tepličtí se museli spokojit s bodem za výsledek 1:1. Na závěr přestupového období se v Teplicích objevil mládežnický reprezentant ze Slavie Alex Král. Z Mladé Boleslavi přivezli tepličtí remízu 1:1, když se premiérově v lize trefil Marek Červenka. Plného bodového zisku se žlutomodří dočkali doma proti Jihlavě, kterou zdolali 1:0. Smolným závěrem na Slavii ztratili tepličtí hráči naději na bodový zisk, když podlehli 1:2. Z mužstva odešel málo využívaný Zurab Ciskaridze. Po porážce v Edenu předvedlo teplické mužstvo skvělou jarní jízdu devíti utkání bez porážky. V Plzni byli tepličtí téměř po celý zápas lepší a když deset minut před koncem Jan Vošahlík zajistil dvoubrankový náskok, zdálo se, že je hotovo. Bohužel hloupý faul v pokutovém území od Daniela Soungoleho polil domácí hráče živou vodou. Ti během tří minut dokázali vyrovnat a v nastaveném času mnoho nescházelo, aby tepličtí jeli domů s prázdnou. Po výhrách s Libercem 3:1, ve Zlíně 2:0 a s Karvinou 1:0 ztratili v utkání se Slováckem žlutomodří nejen dva body za remízu 2:2, ale na dlouhou dobu také ve výborné formě hrajícího Jakuba Horu, který utrpěl vážné zranění. Výhry 2:0 v Hradci a 1:0 doma s Bohemians přiblížili tým ke čtvrté příčce tabulky, zajišťující Evropskou ligu. Před posledním domácím zápasem s Duklou byla situace jasná. Pokud Mladá Boelsav prohraje v Liberci a Teplice zvítězí, skončí žlutomodří čtvrtí. Zápas s Duklou kolidoval se slavnostmi zahájení lázeňské sezóny. Proto vedení klubu oznámilo, že na utkání bude volný vstup a dopředu bylo avizováno, že Štěpán Vachoušek v utkání ukončí dlouholetou kariéru. Do hlediště stadiónu se dosavilo více než deset tisíc diváků a ti viděli úpornou snahu domácího týmu o zdolání soupeřovy obrany. Zprávy z Liberce byly příznivé, neboť Mladá Boleslav inkasovala gól za gólem, ale na Stínadlech gól nepřicházel.  V závěru zápasu vsadili domácí vše na útok a prakticky nikdo nebránil. Dukla se tak dostávala do brejků, ale Tomáš Grigar držel svými zákroky naděje nad vodou. Bohužel se žlutomodří gólově prosadit nedokázali, naopak hosté v nastaveném času rozhodli o své výhře. Páté místo tak bylo nakonec zklamáním, byť by ho před sezónou kdekdo bral. 

Juniorka nenavázala na minulé výkony a skončila v dolní polovině tabulky, dorost se udržel v dorostenecké lize až v baráži proti Liberci.

Do přípravy na novou sezónu se v týmu po více jak třinácti letech objevil navrátilec Jan Rezek, dále pak Vojtěch Gebert či Nermni Haljeta, následně přišli na hostování Daniel trubač a Jan Suchan. Své angažmá v Teplicích ukončil Nivaldo, na hostování odešel Petr Kodeš. Na soustředění v Modré sehráli tepličtí přípravný zápas s reprezentací Bahrajnu a zvítězili 3:0. Do nové sezóny změnili žlutomodří dodavatele dresů a klub připravil pro příznivce soutěž o automobil. Na jižní straně stadiónu byl otevřen nový fanshop.

V prvním kole zajížděli tepličtí hráči do Prahy na Slavii, kde podlehli 0:1 po prapodivné penaltě. V domácím dojzápase nejprve žlutomodří zdolali Duklu 3:1, následně s Jabloncem remizovali 1:1. V divoké přestřelce v Ostravě byli nakonec tepličtí rádi za remízu 3:3, byť v poločasu vedli o dva góly. Koncem srpna došlo ke změně u brankářů. Z týmu odešel Martin Chudý, posilou se stal Jakub Diviš. Po domácí výhře s Jihlavou 3:1 přišly ztráty v dalších utkáních. Po porážce 0:3 na Spartě přijel do Teplic Liberec. Zápas se nevyvíjel dobře, hosté šli rychle do vedení a navíc se při jejich gólu zranil Tomáš Grigar, klub zareagoval na delší zranění angažováním Jana Šedy. Hráči ale nakonec dokázali zápas otočit a vydřeli výhru 2:1, rozhodující gól zaznamenal výstavní trefou Jan Rezek. Že mužstvo bojuje až do konce každého utkání se ukázalo v Mladé Boleslavi, kde Tomáš Vondrášek vyrovnával minutu před koncem na 2:2 a také doma s Karvinou přišel vítězný gól Davida Vaněčka v samém závěru. Po pěkné výhře 3:0 se Slováckem, kdy se nádherně trefil David Vaněček přišlo rozčarování na hřišti Brna. Ačkoli domácí hráli hodinu o deseti, tak vítězství 1:0 bylo jejich. V bojovném utkání s Plzní se oba celky rozešly s výsledkem 0:0, což byla jediná bodová ztráta Plzně v podzimní lize. V posledním utkání získali žlutomodří tři body na pražské Julisce po výhře 2:0. Zápas na Dukle znamenal loučení s teplickým dresem pro Aleksandra Šušnjara a Martina Filla. Šesté místo v podzimním pořadí je odpovídající. Zklamáním bylo vystoupení v domácím poháru. Po výhrách 3:2 na hřišti LokoVltavín a 4:3 v Táboře přišla studená sprcha v podobě domácí porážky 2:3 od druholigového Hradce Králové. Žlutomodrým se tak zavřela jedna z cest do pohárové Evropy.


2018

Již 3.ledna se sešlo teplické mužstvo k prvnímu tréninku. Trenér Šmejkal uvítal navrátilce Petra Kodeše a na zkoušku přišel záložník Adam Kučera. Novými tvářemi v týmu se stali Pavel Čmovš a Jan Shejbal. V následujících dnech odstartovaly přípravu také další celky žlutomodrých. Po kondičním soustředění v Písku odcestoval tým ladit formu na Kypr. Zde se střetl s polským celkem Górnik Zabrze s výsledkem 3:0, běloruským Soligorskem, kterému žlutomodří podlehli 1:2 a s Partizanem Bělehrad 0:2. Generálku na ligové jaro obstaral duel s Táborskem s hubenou výhrou 1:0. Na hostování do Varnsdorfu zamířil mladý Dominik Šup.

Po úvodní porážce 1:2 v Jablonci se na Stínadlech představil ostravský Baník. Ve velmi studeném večeru, kdy zmrzlo i pivo v kelímku, diváci žádný gól neviděli. V dalším utkání tepličtí zklamali v Jihlavě a prohráli 1:3. Až domácí zápas se Zlínem přinesl první jarní výhru, o výsledek 2:1 se svými premiérovými góly zasloužili Alex Král a Patrik Žitný. Po slabém výkonu na Bohemians remizovali tepličtí doma se Spartou 1:1. Jelikož na tento duel přišlo více než osm tisíc diváků, tak se losovalo o auto Ford Ka+, paradoxně se z výhry radoval příznivec Sparty. Příjemně potěšila výhra 2:1 v Liberci, leč jak se ukázalo ve zbývajících sedmi zápasech už žlutomodří nezvítězili. Výkony týmu měly sestupnou tendenci a vše vyvrcholilo ostudnou domácí prohrou 1:4 se sestupujícím Brnem. Vedení klubu ocenilo tuto porážku tučnou pokutou, což u některých hráčů vyvolalo zlou krev. V konečné tabulce obsadilo mužstvo osmé místo, které neodpovídalo původním představám.

Mnohem lépe se vedlo juniorskému týmu, který pod vedením trenéra Hejkala získal ve své soutěži prvenství. Do druhé ligy postoupil tým žen. Naopak zklamáním byl sestup ligového dorostu z nejvyšší soutěže, to mělo za následek sestup všech ostatních dorosteneckých celků. V květnu proběhl nábor žáčků do nově vznikajících celků přípravek. Pro následující roky získal klub statut Klubové akademie FAČR pro práci s dorosteneckými kategoriemi. V areálu probíhala výstavba nové umělé hrací plochy.

V polovině června odstartovala příprava A-týmu na novou sezónu. Po několika letech se do mužstva vrátil Jan Hošek, dalšími posilami se stali Pavel Moulis a estonský hráč Siim Luts. S týmem se trochu překvapivě rozloučil Jan Rezek, Nermin Haljeta a na zahraniční angažmá se chystal David Vaněček, nakonec ještě zůstal na podzimní část na Stínadlech.

Po sérii přípravných zápasů odstartovali žlutomodří ligový ročník remízou 1:1 v Příbrami. Po domácí úspěšné premiéře s Duklou 5:2 a následné remíze 2:2 v Liberci přišla sprcha v domácím zápase se Spartou v porážce 0:4. Zápas nevyšel nejen výsledkově, ale ani organizačně. Kolaps nastal u vchodů do hlediště, potíže byly s občerstvením. Po smolné porážce 0:1 ve Zlíně přišel další domácí výprask, tentokrát 0:3 se Slavií. Mužstvo poté posílil útočník Martin Jindráček z Ústí nad Labem. Po remíze 1:1 v Mladé Boleslavi vydřelo mužstvo výhru 2:1 nad Karvinou. Zklamáním byla porážka od nováčka soutěže Opavy 0:2 v Brně. Po tomto utkání byl od týmu odvolán trenér Daniel Šmejkal, jehož nahradil Stanislav Hejkal, asistentem se stal Pavel Drsek. Funkce sportovního ředitele se po Jakubu Dovalilovi ujal Štěpán Vachoušek. Premiéra se novému kouči nevydařila, když žlutomodří smolně podlehli doma Jablonci 1:2. Po následné porážce v Plzni 0.1 hrozil týmu pád až na poslední příčku tabulky. V Uherském Hradišti mužstvo podalo bojovný výkon a odvezlo si domů cennou výhru 2:0. Nezaslouženou domácí porážku 0:1 s Ostravou odčinil tým vítězstvím 3:2 na Bohemians. Po domácí bezbrankové remíze s Olomoucí se tepličtí dvakrát vydali na pražskou Julisku. Nejprve v pohárovém klání vyhráli 3:1, o týden později v ligovém duelu prohráli 0:1. Nutno podotknout, že na výsledku se značnou měrou podepsal rozhodčí Ginzel, který teplickým hráčům sázel jednu kartu za druhou, až nakonec dohráli v devíti. Radost do srdcí příznivců přinesly výsledky tří posledních zápasů, kdy žlutomodří vyhráli 1:0 nad Libercem, 1:0 na Spartě a 2:1 se Zlínem. Za trpké pousmání stojí potrestání Tomáše Kučery od etické komise FAČR. Byť byl jeho rapový výstup na youtube nevhodný, přece jen finanční trest byl neúměrně vysoký. Po skončení podzimní části se mužstvo rozloučilo s Davidem Vaněčkem a také s Alexem Králem, odcházejícím do pražské Slavie.

Osmé místo po devatenácti odehraných kolech a postup do čtvrtfinále domácího poháru mohou vyvolávat různé naděje do následujícího roku.


2019

Již bez Davida Vaněčka, Alexe Krále, Marka Červenky a Patrika Dresslera, kteří ukončili své teplické působení, zahájilo mužstvo přípravu na jarní mistrovské boje. Naopak v kabině týmu se objevil útočník Jan Kuchta a na zkoušku přišel brankář Lukáš Soukup, z dorostu se začali prosazovat Matěj Radosta a Jan Knapík. V prvním přípravném utkání zdolali žlutomodří na umělé trávě německý Neugersdorf 5:1. Na tradičním soustředění na Kypru se objevila v kádru nová tvář David Bezdička z Dukly. Kyperské soustředění bylo zpestřeno dvěma zápasy, s polským Gornikem Zabrze vyhráli tepličtí 2:0, naopak s lotyškým RFS prohráli 1:3. Ve funkcionářském sektoru nastala změna na postu sportovního sekretáře, kde Jakuba Šlitra nahradil Jiří Kučera. 

Po návratu z Kypru se rozjel jarní ligový kolotoč. Výsledkově a především herním projevem nebyli diváci nikterak nadšeni, světlých okamžiků bylo málo. Potěšila poměrně překvapující výhra nad Plzní 2:1, vydřené vítězství 3:2 s Opavou a heroický výkon ve čtvrtfinále poháru se Spartou, kde žlutomodří nejdříve vyrovnali v poslední minutě na 1:1, v prodloužení pak Sparta vyrovnala na 2:2 v poslední minutě a postup si hosté zajistili lepší střelbou ze značky pokutového kopu. Zklamáním byly domácí porážky od Mladé Boleslavi a Bohemians a remíza v posledním utkání základní části s Příbramí. Konečné desáté místo v tabulce znamenalo, že žlutomodří mají ještě možnost promluvit do bojů o postup do pohárové Evropy. Leč tato možnost zmizela již po prvních pěti minutách domácího utkání s Mladou Boleslaví. Hosté vstřelili rychle dva góly a odstartovali tak nejhorší debakl žlutomodrých v dějinách klubu, na konci zápasu svítilo na světelné tabuli skóre 0:8! Odveta v Mladé Boleslavi tak již byla pouhou formalitou. Ostudný výkon měl pochopitelně dohru, probíhaly pohovory s hráči, padaly tresty. Jan Krob byl přeřazen do B-týmu, hráčům byly zkráceny prémie a měli pozdější nástup dovolené. Následně se konalo setkání vedení klubu s rozčarovanými příznivci klubu. 

Další zklamání připravil dorost, který v kvalifikačním souboji o postup do 1.dorostenecké ligy neuspěl s pražským Meteorem, čímž zamezil postup i dalším dorosteneckým týmům Teplic. Juniorka ukončila své působení v juniorské lize a následně se začala připravovat jako B-tým na boje v ČFL. Smutnou zprávou bylo úmrtí bývalého předsedy představenstva ing. Štěpána Popoviče. 

Příprava na nový soutěžní ročník začala 12.června. Změny v realizačním týmu nastaly na postu trenéra brankářů, kde Patrika koláře nahradil Kamil Čontofalský a fyzioperateuta Ondřeje Klemanta vystřídal Peter Hečko. Trenér Hejkal přivítal v týmu navrátilce Jakuba Mareše, dále přišli španělský obránce Manel Royo Castell a z ruského Krasnodaru Igor Paradin a Jevgenij Nazarov. Z týmu odešli do Jablonce Jan Krob, dále David Bezdička, Siim Luts a Jan Hošek. První prověrkou se stal turnaj v Benátkách nad Jizerou, kde tepličtí obsadili druhé místo za Mladou Boleslaví. Soustřední absolvovalo mužstvo v Písku. V týmu se objevil na hostování Pavel Vyhnal a po začátku ligy také z Mladé Boleslavi Petr Mareš. 

Ligový start v Příbrami znamenal bod za remízu 1:1, ale další domácí debakl se Slavií 1:5 zmrazil počáteční mírný optimismus. Přesto se z Ostravy podařilo přivézt výhru 1:0. Po odloženém utkání s Mladou Boleslaví přišla smolná porážka 0:1 ve Zlíně, aby poté následovala remíza 1:1 s Plzní. Po porážce 0:2 v Olomouci se mužstvo ocitlo na samém dně ligové tabulky. Z týmu odešel do Slavie Jakub Hora, který předtím hodlal posílit Jablonec. Posilou do útoku se stal Jakub Řezníček, bylo to znát hned v utkání v Liberci i v dohrávce s Mladou Boleslaví, kterou tepličtí zvládli 2.0. Další remíza na slovácku a výhry s Bohemians a v Opavě posunuly mužstvo do středu tabulky. Remíza se Spartou 1:1 byla zkalena sporným gólem hostů. Následovala série nedobrých výsledků, rozčarování přinesla domácí porážka s Českými Budějovicemi 1:3, malou náplastí byla remíza 1:1 v Plzni. Také vyřazení v poháru nebylo nic veselého. Diváky netěšil herní projev mužstva, do ochozů jich přicházelo čím dál méně. Navíc byla po celý podzim znát nepřízeň rozhodčích v ligových zápasech. Po podzimu již bylo jasné, že v týmu končí španělský hráč Manel Royo a také Michal Jeřábek, který nechtěl prodloužit smlouvu. Cílem pro jaro bylo umístění ve střední části tabulky. Co se týká béčka, tak do spokojenosti bylo hodně daleko. Předposlední místo v tabulce ukázalo, že pro některé hráče je tato soutěž nad jejich síly. Ani dorost se nevyznamenal, naděje na postup do dorostenecké ligy vzaly již na podzim za své. V říjnu přišla smutná zpráva o úmrtí dlouholetého trenéra Františka Cermana.


2020

Na začátku zimní přípravy nikdo netušil, že přichází zatím nejpodivnější rok v dějinách klubu. Na zkoušku se v Teplicích objevil mladý australský brankář Jasko Keranović, ale angažmá nezískal. První přípravný duel s FK Ústí nad Labem, který skončil nerozhodně 2:2, se hrál v dobročinném duchu, neboť příznivci mohli přispět na léčebnou pomoc trenéra teplické sedmnáctky Radima Nováka, bohužel svůj boj se zákeřnou nemocí byl nad jeho síly. S týmem se rozloučil Jakub Hora, jenž odešel do lotyšské Rigy. Naopak tým posílil stal zkušený Lukáš Mareček. Tradiční soustředění na Kypru bylo zpestřeno třemi zápasy se zahraničními soupeři. Předligovou generálku obstaral v Blšanech souboj s Viktorií Žižkov, který žlutomodří vyhráli 2.1, ale otázníků nad hrou bylo mnoho. Vstup do ligového jara se vůbec nepovedl, porážky doma s Olomoucí a v Karviné vyvolaly rozčarování. Následný domácí duel s Libercem byl pro nezpůsoblý terén odložen a mnoho radosti nepřinesl ani první jarní bod za domácí bezgólovou remízu se Slováckem. Jenže to už se začala šířit mnohem větší pohroma, celosvětová pandemie kronaviru Covid-19 velmi rychle utnula jakékoliv sportování. Amatérské a mládežnické soutěže byly ukončeny a profesionální ligy odloženy na neurčito. Příznivci tak mohli sledovat jen onlajnové soutěže a historická videa z minulých let. V e-shopu klub nabídl roušky s logem klubu. Až v polovině května bylo rozhodnuto o restartu ligové soutěže za přísných hygienických podmínek. Nejprve se hrála dohrávka s Libercem, kterou tepličtí zvládli 2:0. V dalších utkáních, na které již mohl přijít omezený počet diváků, se žlutomodrým již příliš nevedlo, což mělo za následek účast ve skupině o ligovou záchranu. V ní si tepličtí vedli dobře a záhy měli po záchranářských starostech. Nakonec se ze zdravotních důvodů soutěž nedohrála a bylo rozhodnuto, že nikdo nesestoupí.

Po velmi krátké letní přestávce se rozeběhla příprava všech teplických týmů na novou sezónu. Trenér Hejkal již vkádru neměl Pavla Vyhnala a Petra Mareše, kterým skončilo hostování. Nvou tváří byl útočník ze Sparty Matyáš Kozák a z italského Bergama stoper David Heidenreich. Nový ročník ligy s osmnácti týmy odstartovali žlutomodří výhrou v Příbrami 3:1, ale v dalších utkáních se nevedlo. Mužstvo se propadalo tabulkou směrem dolů. Do týmy přišly posily Vukadin Vukadinović, Richard Jukl a Jan Fortelný,ale než se noví hráči stačili sehrát s mužstvem přišlo na začátku října opět přerušení všech soutěží. Příjemnou událostí bylo připomenutí 25 let činnosti hlasatele Luboš Fridricha, smutnými byly úmrtí bývalých hráčů Milana Holomoje a Zbyňka Záveského. Událostí podzimu ve fotbalovém hnutí bylo zatčení místopředsedy asociace Romana Berbra, který byl teplickými funkcionáři poprávu dlouhodobě kritizován. Ligová soutěž se po měsíci znovu rozehrála, amatérské a mládežnické soutěže nikoliv. Bohužel teplickému týmu se i nadále nevedlo, což mělo za následek konec trenéra Hejkala na teplické střídačce. Novým lodivodem se stal Radim Kučera, který již v kádru neměl obě ruské akvizice Igora Paradina a Jevgenije Nazarova. Výsledkově se mužstvo trochu zvedlo a odskočilo v tabulce od nejvíce ohrožených týmů. V předvánčním čase podepsal smlouvu francouzský obránce Ruben Droehnle. Jelikož se liga hrála až do Vánoc, tak na zimní přestávku zbyl velice krátký čas.