Teplice - Liberec 0:3 (0:0)

FK Teplice
19. kolo, Synot liga,
FK Teplice FC Slovan Liberec
0:3 (0:0)

Branky: 51. Shala, 73. a 79. Vůch.
ŽK: 8. Ljevaković, 49. Soungole, 80. Chudý - 41. Karafiát, 90. Bartl.
ČK: 76. Soungole.
Rozhodčí: Houdek - Moláček, Vlasjuk.

Team logo

FK Teplice

Chudý - Vondrášek, Matula, Tsiskaridze, Krob - Soungole - Fillo, Ljevaković (83. Kodeš), Vachoušek, Nivaldo (59. Vaněček) - Hora (87.Gregáň).
Team logo

FC Slovan Liberec

Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Karafiát - Jefremov (80. Machuča), Breite, Shala (67. Folprech, 77. Bartl), Vůch - Bakoš.

Komentář k zápasu

Tepličtí přivítali ve druhém jarním domácím zápase na Stínadlech Slovan Liberec. Trenér David Vavruška musel kromě již tradičních marodů postrádat nemocného Michaela Lüftnera, zraněného Michala Jeřábka a vykartovaného Davora Kukece. Naopak poprvé po svém návratu do Teplic se do základní sestavy zařadil Nivaldo.

Na Stínadlech se hrálo od začátku vyrovnané utkání, už v 11. minutě našel Vůch Bakoše, který trefil tyč. Na druhé straně byl vzápětí v dobré příležitosti Vondrášek, jenže míč špatně trefil, a tak stačila obrana pokus zblokovat. Po půlhodině hry se opět zkoušel do koncovky dostat Bakoš, ale tentokrát se k míči nedostostal. Za Teplic měl další příležitost Fillo, který pěknou střelou zpoza vápna jen těsně minul branku.

Po změně stran se ovšem Liberec rychle prosadil, Shala přetáhl rohovrý kop, Vůch ho vracel před branku, Chudý míč vyboxoval, jenže pouze k Shalovi, který ho uklidil do branky. Tepličtí mohli hned po rozehrání srovnat, Ljevaković nastřeloval míč po zemi před branku, Koubek však dokázal míč na poslední chvíli vyrazit. Další možnost ke srovnání měl hlavou Vaněček, který poslal Krobův přímý kop těsně nad. Lépe si na druhé straně počínal Egon Vůch, který dostal dlouhý míč od brankář Koubka a v solo najezdu prostřelil Chudého. Vůch přidal vzápětí i třetí gól utkání a definitivně tak rozhodl o výhre Liberce v poměru 3:0. Červené nosy Konta Bariéry tak tentokrát zůstaly schované, ale poděkování patří všem teplickým fanoušků, kteří si je koupili, protože se jich ve fanshopech na stadionu prodalo téměř pět stovek.