České Budějovice - Teplice 2:0 (0:0)

SK Dynamo České Budějovice
16. kolo, Synot liga,
SK Dynamo České Budějovice FK Teplice
2:0 (0:0)

Statistiky

Branky: 56. Michal Škoda, 90.+2 Hora (pen.) Rozhodčí: Kovařík - Blažej, Kříž. ŽK: Vošahlík, Hanzlík, Kalod (CEB) - Vůch, Ljevakovič (TEP).

Team logo

SK Dynamo České Budějovice

Křížek - Hora, Lengyel, P. Novák, Hanzlík - Kladrubský - Linhart (55. Vošahlík), Benát (78. Herzán), Hála (89. Brunclík), Michal Škoda - Kalod. Trenér: Urban.
Team logo

FK Teplice

Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jablonský, Krob (36. Urma, 79. Vachoušek) - Ljevakovič, Takács - Litsingi, Melunovič, Vůch - Salami (64. Chukwuma). Trenér: Ščasný.

Komentář k zápasu

Poslední podzimní zápas tepličtí odehráli dnes na půdě Českých Budějovic. Trenér Ščasný musel postrádat hned několik hráčů, Mahmutoviče s Kapolongem do zápasu nepustilo zranění svalu, Nivalda pro změnu čtyři žluté karty, k tomu se navíc už během prvního poločasu přidalo zranění Kroba, jehož musel nahradit ve 36. minutě Urma.

Žlutomodří ale i přes komplikace se sestavou svého soupeře přehrávali, už ve druhé minutě mířil z dobré pozice nad branku Egon Vůch. Domácí hrozili pouze ze standartních situací, po jedné z nich musel vytlačit Grigar Novákovu hlavičku na roh. Dobrou příležitost měl na druhé straně Litsingi, který mohl poslat odražený míč do sítě, jenže ho poslal přibližně půl metru nad branku. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Do druhé půle vstoupili tepličtí pěknou tvrdou ranou Jablonského, ale také zmatkem před vlastní brankou, kdy Grigar hrál v jeden moment stopera před vápnem a na brankové čáře ho zastupoval Jablonský. Jenže v 55. minutě už hosté inkasovali, nejprve sice Grigar chytil dvě gólovky Benátovi, ale na dorážku Škody už byl krátký. Vyrovnání nepřinesl krátce nato přímý kop Egona Vůcha z hranice vápna, který skončil v náručí brankáře Křížka. V závěru zápasu se na hřiště dostal po dlouhém zranění Štěpán Vachoušek, nahradil zraněného Urma. V 83. minutě Křížek zázračně vytáhl Litsingiho hlavičku, následnou dorážku Chukwumy pak zblokovala obrana. V 90. minutě pak sudí Kovařík odpískal penaltu za údajný faul Lüftnera, z ní domácí zásluhou Hory potvrdili výhru.