FC Slovan Liberec
5. kolo, Synot liga,
FC Slovan Liberec FK Teplice
2:0 (1:0)

Branky: 37. a 54. Bakoš Rozhodčí: Jílek - Vlasjuk, Kubr. ŽK: Dramé. ČK: Dramé (TEP).

Koubek - Fleišman, Hovorka, Švejdík, Bartošák - Pavelka (75. Rabušic), Sackey - Josef Šural, Folprecht (20. Bakoš), Kerbr - Luckassen (61. Soungole). Trenér: Trpišovský.

Grigar - Hora (83. Kapolongo), Lüftner, D. Jablonský, Krob - Vondrášek (76. Dramé), Breite, Vachoušek (65. Bratanovič), Ljevakovič, Fillo - Potočný. Trenér: Vavruška.

V dalším kole nejvyšší domácí soutěže zavítali tepličtí hráči na půdu Slovanu Liberec. Trenér Vavruška vyslal do zápasu stejnou sestavu jako v předchozím domácím zápase s Plzní.

Žlutomodří vstoupili do zápasu, jak slibovali tedy aktivně. První šanci zápasu měl na svědomá Tomáš Vondrášek, který zakončoval na zadní tyči přetažený centr z levé strany, jenže Koubek výborně zakročil. O pět minut později po signálu při přímem kopu tentokrát při Koubkovi stálo štěstí, Breite totiž trefil břevno. Domácí se zlobili po půlhodině hry, kdy Bakoš sice skóroval, ale rozhodčí branku pro ofsajd neuznal. Ve 37. minutě už dali regulérní branku, když se trefil Bakoš, jenže to se zase zlobili tepličtí, protože jí předcházel evidentní faul na Radima Breiteho v prostředku hřiště. Ještě do poločasu mohli žlutomodří srovnat, avšak ani tentokrát Vondrášek z úhli neprostřelil Koubka a dorazit míč do sítě se nepovedlo ani Fillovi.

Hned v úvodu druhé půle osvědčená taktika centrů z levé strany na zadní tyč opět úřadovala, ale tentokrát se Vondrášek nedostal ani k míči, takže nemohl zakončit. V 51. minutě se zjevil před vápnem úplně volný Admir Ljevakovič, ovšem ani tentokrát neskonči míč v síti, Koubek ho vyrazil na roh. Tepličtí měli šanci, jenže Liberec dával branky, po ojedinělém brejku zvýšil v 55. minutě Bakoš na 2:0. I nadále to na hřišti vypadlo tak, že Teplice hrozily, ale gól ne a ne dát. Blízko byl i Štěpán Vachoušek po centru Potočného, ale před ním obrana na poslední chvíli míč zblokovala na roh. V další obrovské šanci byl v 72. minutě Fillo, ke kterému propadl centr Hory, ani tato šance však neskončila v brance, Fillo totiž hlavičkoval jen doprostřed branky. Neujala se ani dělovka Hory v 78. minutě, kdy to zkoušel po vyboxování od Koubka. Při zranění Hory v deset minut před koncem vsadil trenér Vavruška na ofenzivu a k Potočnému se střídajícím Bratanovičem poslal dalšího útočníka Kapolongo, teplickým však jakoby nebylo souzeno v Liberci skórovat, a tak i přes velmi dobrý výkon odjíždějí bez bodů s prohrou 0:2.