19.kolo | 15.12.2018 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Fastav Zlín

Teplice - Zlín 2:1 (1:1)

15.12.2018 | Redakce

Parádní závěr podzimu Teplice v sobotu odpoledne vyšperkovaly výhrou nad šestým Zlínem. O tři body se svými góly zasloužili Moulis a Hora.

„Skláři“ nemohli do hry nasadit nemocného Vaněčka, v útoku tak byl stejně jako na Spartě Jindráček, kterého měli za úkol co nejvíce podporovat záložníci.

A to se jim dařilo, Teplice byly od začátku zápasu aktivnějším celkem. Postupem času si vypracovávaly celou řadu dobrých příležitostí. Trubač a další je spálili, ale Moulis se ve 30. minutě nemýlil, podobně jako na Letné skóroval z ostrého úhlu levou nohou. O devět minut později ale Teplické zmrazil hlavičkující Vyhnal. Vyrovnávající branka domácí celek trošku utlumila.

Ve druhém poločase se na měkkém terénu odehrával hlavně boj. Vítězný gól obstaral centrující Krob a ve skluzu pohotově střílející Hora. To se psala 65. minuta duelu. Zlínští na zvrat neměli sílu ani kvalitu, v závěr utkání „žlutomodří“ další tři body uhájili a v kabině si mohli společně zazpívat tradiční „Vysoký jalovec“.

Svěřenci trenéra Stanislava Hejkala ze tří posledních podzimních duelů získali plný počet bodů a na šestý Zlín ztrácejí pět bodů.