32.kolo | 16.5.2021 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - SK Dynamo České Budějovice
2:0

Teplice - České Budějovice 2:0 (0:0)

16.05.2021 | Redakce

Po výhře Příbrami nad Jabloncem měli tepličtí hráči jednoznačný úkol - porazit České Budějovice, aby se znovu o něco přiblížili vytoužené záchraně. Poprvé v základní sestavě po zranění tomu měl pomoci také kapitán Jakub Mareš, který se během karetního distancu dal natolik dohromady, aby zvládl odehrát větší část zápasu.

Komentář

Právě Jakub Mareš se snažil zaměstnávat obranu hostujícího týmu a v 21. minutě se žlutomodří po faulu na jeho osobu dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí Hocek se pokonzulataci s VARem rozhodl penaltu nenařídit. Na druhé straně zabránil Meszárošovi ve skórování Tomáš Grigar. Největší příležitost v prvním poločase měl Jakub Mareš, který se položil hlavou do centru levačkou od Aloise Hyčky, ale těsně minul branku.

Po změně stran byl naopak Mareš na začátku gólové akce, poslal šajtlí centr na hlavu Vondráška, který sklepl pro Moulise a ten konečně protrhl gólové trápení domácího týmu. Těsně před svým střídáním mohl ještě sám domácí kapitán přidat druhý gól, když to zkusil křižnou přízemní střelou a ta těsně minula branku. Co se nepovedlo Marešovi napravil o chvilku později Mareček, toho našel přihrávkou pod sebe Vukadinović a sváteční střelec, který ve skoro dvěstě zápasech dal dosud jedinou branku, se pěknou střelou prosadil. Dal tak teplickému týmu klid do závěru zápasu, který už bez problémů zvládl.