9.kolo | 14.9.2019 | U Nisy, Liberec
FC Slovan Liberec - FK Teplice
1:1

Liberec - Teplice 1:1 (1:1)

14.09.2019 | Redakce

Teplice vezou z Liberce bod, který vybojovaly díky remíze 1:1. U Nisy jako první skórovaly právě ony, ve 3. minutě se nádherně z přímého kopu trefil Petr Mareš. Ještě do přestávky vyrovnal z penalty Potočný. Další gól už nepadl, a tak střetnutí 9. kola skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Komentář

Skláři nastoupili do utkání s útočníkem Jakubem Řezníčkem, kterého získali z belgického Lokerenu. Pryč už byl naopak Jakub Hora, jenž hostuje v pražské Slavii. Jen na lavičce začal po zranění stoper Jeřábek, jehož v základu nahradil Čmovš. Chyběl vykartovaný forvard Jakub Mareš, jen na tribuně musel zůstat i trenér Stanislav Hejkal, který za červenou kartu v zápase s Karvinou vyfasoval dvouzápasový distanc.

Hosté začali severočeské derby velmi aktivně. Žitný vybojoval přímý kop. Míč si postavili Kučera s Petrem Marešem. Druhý jmenovaný do balonu prásknul levačkou a z úhlu nachytal Nguyena, který si sáhl, na švestkách.

Poté se vyznamenal Grigar, když vychytal Kuchtu a poté Malinského. V 17. minutě Shejbal fauloval ve vzdušném souboji Potočného. Sám postižený si vzal míč a nedal tvrdou střelou pod víko Grigarovi šanci – 1:1.

Petr Mareš poté zkoušel nachytat Nguyena i podruhé, ale už se mu to nepovedlo. Sporná situace přišla ve 31. minutě, kdy Vondrášek zastavil v pokutovém území Malinského. Píšťalka rozhodčího Hrubeše ale zůstala tentokrát němá jako ústa indiánské ženy.

V samém závěru zajímavého prvního poločasu se ještě v obrovské šanci octil Malinský, Grigar se opět vyznamenal.

Hned v úvodu druhého poločasu mohl poslat žlutomodré do vedení Kučera, avšak dobrou šanci prováhal. Poté tempo hry upadlo, šancí ubylo. Drama bylo k vidění až v závěru, kdy měly příležitosti ke skórování oba celky. Nejprve chyběl kousek domácímu Musovi, aby v šanci hlavičkoval, poté se k zakončení nedostal Řezníček. V závěru ještě Kačaraba v dobré pozici přestřelil.

Ve středu 18. září přivítají Tepličtí v dohrávaném utkání 4. kola doma Mladou Boleslav. Začátek je v 18 hodin.

FotogalerieO2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů