Teplice - Slavia Praha 0:1 (0:0)

FK Teplice
12. kolo, Synot liga,
FK Teplice SK Slavia Praha
0:1 (0:0)

Statistiky

Branka: 86. Bílek. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Kříž. ŽK: Ljevakovič (TEP) - Švec, Milan Škoda, Souček, Berkovec (SLA).

Team logo

FK Teplice

Slavík - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič, Breite (87. Kapolongo) - Vondrášek (79. Potočný), Vachoušek, Fillo - Bratanovič. Trenér: Vavruška.
Team logo

SK Slavia Praha

Berkovec - Frydrych, Latka, Deli, Švec - Černý (72. Voltr), Souček, Kenija, Piták (76. Bílek), Zmrhal (90.+1 M. Vukadinovič) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin.

Komentář k zápasu

Tepličtí přivítali v posledním zápase 12. kola SYNOT ligy na své půdě v televizním střetnutí Slavii Praha. Zraněnou jedničku Tomáše Grigara musel v základní sestavě nahradit Martin Slavík, jinak vsadil domácí David Vavruška na stejnou sestavu jako v minulém zápase se Zlínem.

V prvním poločase byla aktivnější Slavia, i když nebezpeční byli především v úvodu také tepličtí. Aktivní Ljevaković se snažil přihrávkami i střelami ohrozit hostující branku. A především pokus zpoza vápna hodně vystrašil hráče sešívaný. Na druhé straně měl velkou šanci Škoda, který šel sám na Slavíka, ale ten mu zmenšil úhel a reprezentační útočník poslal míč mimo. Šanci měl také Kenia, kterého vychytal Slavík, a Latka, jenž hlavičkoval mimo branku.

Po změně stran převzali otěže zápasu žlutomodří a připravili si obravskou šanci, na hranici vápna byl faulován v dobré pozici Fillo. Sám postižený si pak postavil míč k rozehrání přímého kopu, ten s velkými obtížemi vyrazil Berkovec na roh. Vzápětí rozehrávali tepličtí další přímý kop, tentokrát zkusili signál, který skončil u Berkovce. Další obrovskou šanci měl na hlavě v 75. minutě David Jablonský, jenže nezamířil přesně. O dalších osm minut později se zase do vápna krásně prokličkoval Krob, ale poslal míč jen do boční sítě. Když tlak domácích vrcholil , tak paradoxně se trefili hosté, z hranice vápna se prosadil střídající Bílek. Tepličtí se ještě pokusili vyrovnat, jenže přihrávku Kapolonga zblokovala hostující obrana a sešívaní si tak z Teplic odvezli tři body.