| 28.6.2020 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Fastav Zlín

Teplice - Zlín 4:1 (1:1)

28.06.2020 | Redakce

Teplice doma splnily čtyřgólovou normu, když ve 3. kole nadstavby porazily doma Zlín 4:1, hattrick nasázel Jakub Řezníček. „Skláři“ se díky výhře definitivně zachránili, smutnit nemusí ale ani Zlín, který při porážce Karviné v Olomouci také slaví účast v příštím ročníku FORTUNA:LIGY.

Vstup do prvního poločasu byl z pohledu Teplic horší dvou předchozích domácích. Není proto divu, že „ševci“ na Stínadlech od 16. minuty vedli, když se po zaváhání obrany domácích prosadil tváří v tvář Grigarovi Poznar, nejlepší střelec Zlína.

To kanonýr „sklářů“ se nejprve zastřeloval, ale v 21. minutě utaženou střelou na pravou tyč Dostálovy branky skóre srovnal. Několik dalších šancí teplický „Řízek“ spálil, ale nebyl v tom sám, Dostál například vychytal i Jakuba Mareše.

„Žlutomodří“ ve druhém poločase měli výrazně navrch, vypracovali si jednu šanci za druhou. Hyčka, Žitný i Řezníček v nich neuspěli, až v 65. minutě se zblízka prosadil Jan Shejbal.

Poté Zlín vyvinul velké úsilí na vyrovnání, ke kterému měl blízko, ale obrana domácího celku v čele s gólmanem Tomášem Grigarem i se štěstím neinkasovala.
V 79. minutě uklidnil své spoluhráče svým druhým gólem večera Řezníček, který v 87. minutě zkompletoval hattrick. Přihlásil se tak o korunu pro krále střelců - nyní je společně se sparťany Kangou a Kozákem na dvanáctibrankové kótě.