Zemřel člen síně slávy FK Teplice Josef Masopust

Velmi smutná událost dnes zasáhla celý český i světový fotbal. V 84 letech totiž zemřel legendární Josef Masopust, který je také členem síně slávy FK Teplice.

Právě v Teplicích totiž Masopust v roce 1950 odstartoval svou hráčskou kariéru, která je vydlážděná úspěchy. V roce 1952 pak zamířil do Dukly Praha, kde strávil většinu své hráčské kariéry.

Během své kariéry se stal Masopust vítězem Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy za rok 1962. S Československou reprezentací vybojoval v témže roce stříbro na MS v Chile a o dva roky dříve také bronz na ME ve Francii.

Po ukončení aktivní kariéry se stal Masopust úspěšným trenérem, který dovedl Zbrojovku Brno k titulu v lize v roce 1978. Vedl také Československou reprezentaci.

Všem pozůstalým by teplický klub chtěl vyjádřit upřímnou soustrast. Josef Masopust se nesmazatelně zapsal do historie teplického, českého i světového fotbalu.