Dnes proběhlo jednání vedení FK TEPLICE s Policií ČR

Fotbalové jaro se blíží a příprava vrcholí nejen fotbalistům, ale pilně se připravuje také vedení klubu. Dnes proběhlo v salónku stadionu FK TEPLICE Na Stínadlech tradiční jednání vedení klubu se zástupci Policie ČR v čele s ředitelem klubu Františkem Hrdličkou, za účasti obchodního ředitele Petra Heidenreicha a hlavního pořadatele Ladislava Gründla. Policii zastupoval ředitel územního odboru Teplice plukovník Sytař, jeho zástupce kapitán Limberský a z Krajské správy Policie se jednání dále zúčastnil velitel zásahové jednotky major Najman a podporučík Laube.

Předmětem schůzky byla rekapitulace spolupráce v podzimní části, kdy i přes divácky velmi náročné zápasy s pražskými S nedošlo k žádnému ohrožení bezpečnosti návštěvníků stadionu.

Obě strany se shodly, že prioritou pro jarní část sezóny a i v budoucnu je především zajištění pohodlí a bezpečnosti všech aktéru fotbalových zápasů Na Stínadlech a prevence proti diváckému násilí nejen na stadionu, ale i v okolí a v souvislosti s konáním fotbalových zápasů v Teplicích.

I přes zimu došlo ke zlepšení komfortu diváků z pohledu bezpečnosti, hlavně v sektoru hostí došlo po vzájemných konzultacích k menším stavebním úpravám a přibyl další prvek pasivní bezpečnosti, který by měl ještě více ulehčit bezpečný odchod hostujících fanoušků ze sektoru hostí.

V jarní části bude pokračovat vzájemná spolupráce a bude využit nový moderní nástroj, který má Policie k dispozici a to tzv. monitorovací vozidlo v hodnotě zhruba 6, 5 milionu Kč, který je vybaven moderním monitorovacím zařízením, včetně kamer vysoké technické kvality.

Obě zúčastněné stran kvitovaly snahu všech zainteresovaných stran v oblasti bezpečnosti na stadionech a hodně si slibují od nového Trestního zákoníku, povinnosti potrestaných osob hlásit se v době fotbalových utkáních probační a mediační službě a také zrychlenému soudnímu řízení, s jehož přispěním může dojít víceméně k okamžitému potrestání osob, které porušují zákon.

Obě strany se zavázaly, že ve spolupráci s Městem Teplice připraví koncept prevence, kdy se všechny strany budou podílet v různých stupních na prevenci bezpečnosti a k naplnění hlavního cíle, kterým je pohodlí a bezpečnost účastníků fotbalových zápasů a také ostatních občanů města v době konání fotbalových utkání.