21.10.2012 | Martin Kovařík

Hradec Králové - Teplice 2:0 (1:0)

Velká marodka postihla před zápasem v Hradci Králové teplický tým. Po operaci slepého střeva je Milan Matula, střevní potíže postihly David Jablonského, s chřikou ulehl Ján Chovanec, problémy s achilovkou má Martin Jindráček a pro čtyři žluté karty chyběl Antonín Rosa. Poprvé v kariéře se tak v lize objevil osmnáctiletý Michael Lüftner, reprezentant ČR do devatenácti let.

Úvod utkání patřil domácímu Hradci, první vážnější šanci měl Hochmeister, jehož šanci zlikvidoval Tomáš Grigar. O dvě minuty později už však šli domácí do vedení. Šisler poslal zleva střílený centr před branku, kde ho Uškovič srazil do branky. Poté už tepličtí domácí do šancí nepouštěli, ale sami se do vyložené příležitosti do konce poločasu také nedostali.


To druhý poločas byl z teplické strany mnohem aktivnější. Z toho rezultovalo několik standartních situací, do velké šance se dostal Marek Jarolím, ale pálil mimo. Po faulu Ježdíka navíc dostali domácí deset minut před koncem možnost navýšit vedení, Uškovič nařízenou penaltu proměnil a zařídil tak výhru pro domácí.

Hradec Králové - Teplice 2:0 (1:0)
Branky:
16. a 81. z pen. Uškovič.
ŽK: 51.Uškovič, 52.Fukal - 50.Podaný, 90.Ljevakovič.
Rozhodčí: Adam - Ubias, Košec.
Diváci: 3101.
Sestavy:
Hradec Králové:
Koubek - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Harba (90.Pávek), Dvořák, Hochmeister, Šisler, Štěpán (80.Halilovič) - Uškovič (90.Strnad).
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Lüftner, Ježdík - Vůch (81.Melunovič), Ljevakovič, Jarolím, Podaný (68.Kerič) - Vachoušek, Mahmutovič.

O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů