Patrik Žitný se chystá na start mistrovství Evropy

Teplický záložník Patrik Žitný už je se svými kolegy z reprezentační jednadvacítky ve Slovinsku, kde se chystají na start skupinové váze mistrovství Evropy. Prvním soupeřem lvíčat bude ve středu od 18:00 Itálie.

Ještě před odletem do Chorvatska čeští mladíci v pondělí absolvovali tréninkovou jednotku v Praze-Uhříněvsi a v 15:00 odletěli speciálem do Slovinska. Do místa konání mohl po absolvování testů na COVID-19 odletět kompletní tým bez změn, což udělalo radost trenérovi Karlu Krejčímu. "Jsme samozřejmě rádi, že první testy na koronavirus v rámci srazu dopadly příznivě a můžeme odjet na EURO s kompletním týmem. Nemuseli jsme tak sahat k žádným úpravám kádru, což by takto krátce před turnajem mohla být další komplikace. Nehledě na to, že čas pro přípravu je extrémně krátký a do prvního zápasu s Itálií jdeme po dvou společných trénincích. Pro případ potřeby s námi testy absolvovali i někteří náhradníci, těmto klukům jsme poděkovali za vstřícnost, protože byli připraveni zaskočit v případě vynucené změny,“ uvedl trenér Karel Krejčí.

Dalšími soupeři českého týmu bude domácí Slovinsko a Španělsko, do další fáze soutěže postoupí první dva týmy ze skupiny, play off je pak v plánu v červnu.