Po reprezentační pauze se hraje na Strahově s Duklou

Zatímco česká reprezentace úspěšně bojovala v baráži o účast na nadcházejícím Mistrovství Evropy, tak se tepličtí fotbalisté pilně připravovali na sobotní zápas s Duklou Praha, i když v závěru minulého týdne trénovali v okleštěné sestavě. "Je pravda, že jsme vinnou menších zdravotních problémů měli k dispozici jen asi dvanáct zdravých hráčů, ale teď už jsou všichni až na Milana Matulu k dispozici," pochvaluje si zlepšení stavu asistent trenéra Patrik Kolář.

Zápas s Duklou se kvůli rekonstrukci jejího stadionu na Julisce bude hrát na stadionu Evžena Rošického na Strahově. Tento stadion nebývá mezi fotbalisty moc oblíbený. "Já jsem ho také neměl moc rád, ale od finále poháru se Slováckem ho naopak rád mám, po poháru se nám tam navíc podařil i zápas se Střížkovem," nebojí se velkého atletického stadionu Antonín Rosa.

Z teplických hráčů sice v Dukle Praha nikdo nepůsobil, ale velkou část kariéry v ní strávil hlavní trenér Petr Rada, v brance Dukly se navíc pevně zabydlel jeho syn Filip, který se tak v sobotu postaví proti svému otci. Z hráčů, kteří žlutomodrý dres dříve oblékali, působí v Dukle obránce Pavel Hašek. "Nejsme spolu v pravidelném kontaktu, občas si zavoláme, ale žádné velké hecování to nebude," říká při vzpomínce na bývalého kolegu Antonín Rosa.

Spolu s teplickým týmem se na utkání na Strahov chystá také výprava fanoušků z nově vznikajícího fanklubu FK Teplice, pokud chcete na utkání také vyrazit, můžete se hlásit na e-mailových adresách hans.85@seznam.cz či lyg6he@seznam.cz, případně na telefonním čísle 602235154. V tuto chvíli zbývá ještě několik volných míst. Organizátoři by rádi upozornili, že výjezdu se může účastnit každý slušný fanoušek.

Zápas s Duklou Praha je na programu v sobotu od 14:00 na pražském Strahově. Ještě předtím nastoupí od 10:15 v Čelákovicích nedaleko Prahy teplická juniorka k poslednímu podzimnímu zápasu.