Pohár ČMFS: Teplice - Liberec 0:0

Trojici Vondrášek, Vidlička, Stožický, která po zápase ve Zlíně nebyla schopna nastoupit, nahradili pro první duel pohárového čtvrtfinále s Libercem Jakub Mareš, Samir Merzič a Blažej Vaščák, jenž si tak připsal premiéru v základní sestavě žlutomodrých v soutěžním zápase.

V úvodu utkání byl k viděný typicky pohárový průběh, obě mužstva nechtěla udělat chybu, a tak se nehnala do bezhlavého útočení. První šanci zaznamenal až Kerič v 11.minutě, ale z otočky vypálil pouze do míst, kde stál Tomáš Grigar, který se nenechal zaskočit.

Svěřenci trenéra Plíška měli první možnost v 19.minutě, kdy se do Rosova centru položil Mareš, který bohužel nevtěsnal míč mezi tři tyče. Do podobné pozice se Mareš dostal i o deset minut později, na malé vápno vracel míč hlavou Vaščák, avšak v tísni poslal balón znovu nad branku.

O další dvě minuty později se zaksvěl proti Keričovi Grigar. Stejný souboj se zopakoval také v 41.minutě, kdy šel Kerič sám na teplického brankáře. Tomáš Grigar skvěle vyběhl a míč zastavil v cestě do branky. První poločas tak skončil nerozhodně 0:0.

Do druhé půle vlétli tepličtí jako uragán. Nejprve se Mahmutovič dravě prodral obranou a protáhl Hauzra a z následného rohu umísťoval k tyči hlavičku Rosa, ale liberecký brankář byl znovu na svém místě.

Následně si na centr Antonína Rosy za obranu naběhl Petr Lukáš a tečoval míč mimo branku. V 63.minutě byl sice Mahmutovič zatahán ve vápně za dres, rozhodčí Franěk však penaltu nepískl a bosenský útočník ještě stačil míč poslat před branku, kde se k němu dostal agilní Rosa, který ho v pádu vyslal těsně mimo.

V 70.minutě poprvé propukla na Stínadlech gólová radost, tu však rychle zastavil asistent rozhodčího Košec, který neuznal akrobatický zásah Mareše pro offside. Vachouškova střela ze 79.minuty byla odvrácena na roh jedním ze stoperů za pět minut dvanáct.

Liberec byl v tomto čase zralý na gól, svou příležitost však promarnil i střídají Andrej Hesek, který nalezl uprostřed branky Hauzra. Když už to vypadalo na bezbrankový konec, byl faulován ve vápně Hesek, následnou penaltu však Michal Doležal neproměnil a tak i přes obrovskou příležitost skončil zápas 0:0. Hráči se po zápase shodli, že se jedná teprve o poločas čtvrfinále. "Je to teprve polovina této série, naštěstí to dopadlo nejlepší možnou remízou, ale rozhodně jsme na vítězství měli," shrnul za všechny Antonín Rosa.

Teplice - Liberec 0:0

ŽK: 53.Matula, 63.Mareš, 75.Hesek.
Rozhodčí: Franěk - Košec, Štěrba.
Diváci: 1630.