Proběhla tisková konference před startem ročníku 2021/22

Na Stínadlech se dnes po obědě uskutečnila tisková konference před startem FORTUNA:LIGY 2021/22. Tiskové konference se zúčastnil předseda představenstva Pavel Šedlbauer, ředitel klubu Rudolf Řepka, sportovní ředitel Štěpán Vachoušek a hlavní trenér Radim Kučera.

Úvodní slovo nejprve pronesl Pavel Šedlbauer: "Jsme stále v jednání s vedením AGC v Bruselu, co se týče finančního zajištění klubu, protože momentálně na tom s financemi nejsme ideálně. Věřím, ale že by se to mohlo zlepšit, protože v rámci mých posledních jednání jsou náznaky pozitivního přístupu. Co se týče letošních cílů, tak naším cílem rozhodně nebude opakování konce minulé sezóny, chtěli bychom se posunout do zóny, která zaručí větší klid," přeje si předseda představenstva FK Teplice.

Ředitel klubu Rudolf Řepka následně představil nového generálního partnera klubu. "Na pozici generálního partnera se vrací Bílinská kyselka, které moc děkujeme za to, že s námi spojila své síly," sděluje Rudolf Řepka. Pochvaloval si také stav hrací plochy na Stínadlech, která je po letní rekonstrukci ve výborném stavu. "Kdo viděl generálku s Duklou, tak může potvrdit, že trávník vypadá skvěle. Problémy by neměly nastat ani během podzimu, proto jsme se domluvili s SK Slavia Praha, že zde odehraje na podzim svůj zápas předkola ženské Ligy mistryň," dodává Řepka.

Změny v hráčském kádru v rámci letní přestávky shrnul sportovní ředitel Štěpán Vachoušek. "Na hostování s opcí přišli Jan Čtvrtečka a Štěpán Krunert, z hostování k nám se vrátil Karel Hasil a na přestup přišli David Ledecký, Martin Chlumecký, Denis Laňka a také mladý Josef Švanda. Kromě toho jsme uplatnili opci na Roberta Jukla, který je nyní naším hráčem," přiblížil příchody Vachoušek a pokračoval odchody: "Hostování skončilo Davidu Heidenreichovi, Janu Fortelnému a Šimonu Gabrielovi, smlouvy pak skončily Janu Plachému, Martinu Macejovi, Jakubu Řezníčkovi a Vukadinu Vukadinovićovi. Našimi hráči už nejsou ani Petr Kodeš, který přestoupil do Hradce Králové a Jakub Hora, jenž zamířil do Budějovic. Na hostování bez opce do Ústí nad Labem jsme uvolnili Jakuba Emmera." Kromě pohybu v kádru také Daniel Trubač prodloužil smlouvu s FK Teplice, která ho nově pojí se žlutomodrými barvami do léta 2024.

Hodnocení připravy se ujal trenér A mužstva Radim Kučera. "Jsem rád, že se nám v přípravě vyhýbala zranění a mohli jsme víceméně komplet absolvovat náročnou přípravu. Byl jsme spokojený s tím, jak hráči ty náročné dávky zvládli, ale velmi nespokojený jsem byl s tím, jak jsme zvládli přípravná střetnutí. V hodně zápasech jsme dělali individuální chyby a často jsme inkasovali," říkal teplický kouč.

Kromě A mužstva přišla řeč také na rezervní tým, který se chystá na start nového ročníku ČFL. "Po odchodu Jardy Kolínka do Opavy jsme se rozhodli jmenovat hlavním trenérem Ladislava Jamricha, který v minulé sezóně vedl naší devatenáctku. Jako hrajícího asistenta má k sobě Admira Ljevakoviće, v týmu navíc je také zkušený Jan Rezek," pochvaluje si Štěpán Vachoušek.

Při následných dotazech novináři zjišťovali další možné posílení týmu. "Určitě stav kádru není v tuhle chvíli ještě konečný, jsme domluveni se Spartou, že po vyléčení zranění se vrátí Jan Fortelný, ale i potom bychom chtěli ještě někoho přivést," plánuje Vachoušek.