11.11.2012 | Martin Kovařík

Teplice - Liberec 3:0 (2:0)

Tepličtí hráči nastoupili proti Liberci poprvé v lize s Admirem Ljevakovičem jako kapitánem. Na Stínadla byl navíc vstup zdarma a k dispozici diváci měli také populární tleskadla, díky kterým vytvořili velmi dobrou atmosféru. Kdo se do poslední chvíle rozmýšlel, zda na Stínadla zamířit, možná ani nestihl první branku utkání. Aidin Mahmutovič totiž z úhlu rozvolnil síť už ve 21.vteřině utkání.

Žlutomodří do zápasu šli doslova po hlavě, důkazem byla trma vrma ze čtvrté minuty, kdy hráči padali do střel a vše vyvrcholilo zákrokem Antonína Rosy, který vykopl míč z brankové čáry. Další příležitosti si nechali domácí na 22.minutu. Nejprve v souboji s Karišikem upadl Mahmutovič a zákrok srbského stopera zaváněl pokutovým kopem a vzápětí liberečtí obránci zblokovali střelu Mahmutoviče jen ke Keričovi, který těsně minul branku. Ve 34.minutě vyslal na Bičíka krásnou střelu z dálky Jarolím, hostující brankář jí vyrazil jen na roh. Ten posadil Marek Jarolím přesně na hlavu Lüftnera a osmnáctiletý benjamínek si připsal první ligovou trefu v kariéře.


Ani po změně stran snaha Teplic neochabla, naopak Mahmutovič přesprintoval Karišika, byl u míče dříve než Bičí, ale ukopl si ho pouze do autu. LIberec se nemohl dostat do pořádných šancí a když navíc pláchla trojice Chovanec, Mahmutovič, Jarolím a posledně jmenovaný vstřelil třetí branku, tak bylo o výhře už patnáct minut před koncem rozhodnuto. Čtvrtou branku mohl přidat Aidin Mahmutovič, jenže v souboji s Váchou si moc předkopl míč a toho se zmocnil Bičík. I tak, ale diváci odcházeli po tříbrankové výhře za Stínadel spokojeni.

Teplice - Liberec : (2:0)
Branky:
1.Mahmutovič, 34.Lüftner, 76.Jarolím.
ŽK: 45.Rosa, 61.Mahmutovič, 87.Ljevakovič - 51.Kušnír, 54.Bosančič, 87.Kelič.
Rozhodčí: Příhoda - T. Kovařík, Pospíšil.
Diváci: 3015.
Sestavy:
Teplice:
Grigar - Vondrášek, Lüftner, Rosa, Podaný - Ljevakovič, Jursa (89.Vachoušek) - Kerič (79.Dolejš), Jarolím, Chovanec - Mahmutovič (89.Melunovič).
Liberec: Bičík - Kušnír, Karišik, Kelič, Fleišman - Vácha, Janů - Šural, Bosančič, Blažek (68.NDiaye) - Delarge (46.Hadaščok).

O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů