Teplice - Sparta 2:2 (1:0)

S velkou marodkou se musel teplický tým potýkat před utkáním s pražskou Spartou. Na lavičku tak kromě náhradního brankáře Slavíka usedli pouze mladíci Hošek, Lácha, Vaněk a Jelen. Poprvé v ostrém zápase si post pravého obránce vyzkoušel Tomáš Vondrášek.

Už od začátku ovšam žlutmodří předváděli nebojácný výkon a měli i šance. V té první se ocitl Aidin Mahmutovič po centru Pavla Verbíře, jenže míč špatně trefil a nebyla z toho ani střela ani nahrávka.

Mnohem větší parádu předvedli ve 33.minutě David Kalivoda s Pavlem Verbířem, vykombinovali se od postranní čáry a následná zpětná nahrávka našla Aldina Čajiče, který vstřelil svůj první ligový gól.

Sparta poté musela vrhnout síly do útoku a s tím přišly také příležitosti, jenže Sionka i Kadlece vychytal skvělý Grigar a do kabin se šlo za překvapivého vedení teplických borců.

Hned po změně stran měl na hlavě vyrovnání Kweuke, ale svůj pokus nevtěsnal mezi tři tyče. Sparta i nadále tlačila, ovšam tepličtí hráli obětavě padali do střel a když už bylo potřeba, tak zakročil Tomáš Grigar.

Naopak přidat druhou branku mohl Aidin Mahmutovič, po nedorozumnění Řepky se Zítkou však jeho pokus do odkryté klece zblokoval obránce, bosenský rychlík si spravil chuť hned z následného rohového kopu, kdy doslova dotlačil míč za brankovou čáru a bylo to 2:0.

Příležitost ke snížení dostala Sparta o tři minuty později, když po sporném zákroku Vondráška na Podaného odpískal sudí Drábek penaltu, kterou bezpečně proměnil Pekhart.

Čtyři minuty před koncem se podařilo Spartě dokonce vyrovnat, když se odražený míč po přímém kopu dostal ke Keričovi a ten ho o tyč poslal za záda bezmocného Grigara. Hned poté mohl vrátit vedení domácím Mahmutovič, jenže sólový nájezd na Zítku trestuhodně zahodil. Strhující zápas tak skončil remízou 2:2 a musel bavit nejen fanoušky na stadionu ale i u televizních obtazovek.

33.Čajič, 62.Mahmutovič - 66.Pekhart z pen, 86.Kerič.
ŽK: 2.Kalivoda, 45.Mahmutovič, 66.Vondrášek, 90.Ljevakovič - 17.Pamič, 29.Pavelka, 78.Matějovský, 87.Kweuke.
Rozhodčí: Drábek - Dobrovolný, Marek.
Diváci: 6024.