18.07.2019 | Redakce

V neděli přijede na Stínadla Slavia

​Tato neděle bude na Stínadlech opravdu sváteční. K prvnímu domácímu utkání v novém ročníku FORTUNA:LIGY nastoupí FK Teplice proti mistrovské Slavii. Oba celky v úvodním kole bodovaly; skláři remizovali 1:1 v Příbrami, Pražané zvítězili 1:0 ve Zlíně. Nesmírně zajímavý a atraktivní souboj začíná v AGC Aréně na Stínadlech v 19 hodin!

Nejprve pár řádků o Slavii, mistrovi naší nejvyšší soutěže, v současné době nejlepším a nejsilnějším týmu České republiky. Mužstvo kouče Jindřicha Trpišovského v létě ulovilo jednu velkou rybu, co se týče atraktivity, nebojme ji označit za velrybu. Nicolae Stanciu, rumunský reprezentant, o svých kvalitách přesvědčil už ve Spartě. Nyní zakotvil v Edenu, pro „sešívané“ by měl být dalším rozdílovým hráčem v sestavě. Slavia ale zároveň přišla o své dvě stoperská esa – odchod Afričanů Deliho a Ngadeua ji hodně oslabil. Jejich místo může zaujmout stoperské duo Hovorka – Kúdela, uprostřed obrany může hrát i exteplický Král.

„Nebudeme si nic nalhávat – Ngadeu a Deli jsou vysocí a tvrdí hráči, pro Slavii jsou nenahraditelní. Díky tomu bychom mohli mít nějakou šanci. Budeme proto chtít být aktivní, nebudeme zalezlí. Budeme chtít držet balon, dostávat se do šancí. Plně však respektujeme sílu soupeře, máme pokoru,“ říká před nedělním „špílem“ trenér Teplic Stanislav Hejkal. „Je to pro Slavii oslabení, oba stopeři byli výborní. S každým se dá hrát, i když Slavia má velkou kvalitu,“ souhlasí útočník Pavel Vyhnal, který na Stínadla dorazil v minulém týdnu.

K němu se v tomto týdnu připojil Petr Mareš, který přišel na hostování z Mladé Boleslavi. Stejně jako Vyhnal, i on je slávistickým odchovancem. Oba tak budou mít velkou motivaci Pražany skolit. „Moc se těším. Bylo by hezké je porazit,“ usmívá se Mareš.

Kouč Hejkal je šťastný, že se příchodem Mareše završilo posilování žlutomodrého kádru. „Musíme vedení poděkovat. Po několika letech přišlo 6 nových hráčů.“ Kormidelník Teplic se vyjádřil k posledním dvěma novým tvářím. „Vyhnal svou sílu ukázal už v Příbrami, kde pomohl jako střídající hráč k vyrovnání. Je to vysoký hráč, umí hrát zády k bráně, celkem si rozumí s míčem, vyhrává souboje. Takového hráče jsme potřebovali. U Mareše se mi hodí jeho variabilita. Nastupoval na pozici levého obránce, umí levého záložníka, ale i ve středu pole. Ostatně na tomto postu hrál i v reprezentaci.“

Tepličtí se na Slavii pilně připravují, trenéři mají k dispozici téměř kompletní kádr. „Už s námi trénuje i Nazarov,“ má Hejkal radost. „Máme vysoký počet hráčů, je z čeho vybírat,“ přidává spokojeně.

Šlágr 2. kola FK Teplice – SK Slavia Praha se hraje v neděli od 19 hodin. Přijďte fandit žlutomodrým!


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů