Vyjádření FK TEPLICE a.s. k článku v Deníku Sport

V reakci na vyjádření Michala Jeřábka, respektive jeho právního zástupce Mgr. Markéty Haindlové, v souvislosti s přeřazením hráče do „B-týmu“, uveřejněných dne 5.2.2020 v článku Deníku Sport s názvem „Teplický stoper se nechce smířit s přeřazením do béčka. Jeřábek zvažuje výpověď.“ poskytuje FK TEPLICE a.s. své vyjádření:

Je pravdou, že hráči bylo opakovaně nabízeno prodloužení jeho stávající smlouvy, nikdy však vůči němu nebyl vytvářen jakýkoliv nátlak. Ke konkrétnímu jednání o nové smlouvě nikdy nedošlo, hráčův agent naší nabídku bez protinávrhu odmítnul. Skutečnost, že hráč odmítl podepsat smlouvu, i přes jeho původní tvrzení, že se k jednání o prodloužení smlouvy vrátí pro případ, že by mu nebylo nabídnuto angažmá v zahraničí, plně akceptujeme. Jako zcela nepravdivé a zavádějící však odmítáme jakékoliv tvrzení, že hráč byl přeřazen do „B-týmu“ klubu pouze jako „jakýsi“ sankční důsledek právě toho, že odmítnul s klubem prodloužit smlouvu.

Je obecně známou skutečností, že hráč při utkání 1. FC Slovácko – FK Teplice konaném dne 21.9.2019 utrpěl zranění, pro které nebyl zdravotně způsobilý odehrát celou řadu utkání „A-týmu“. Pro zranění musel vynechat také tři poslední ligové zápasy podzimní části této sezóny. Pro nedostatečnou tréninkovou přípravu v důsledku předchozího zranění, spojenou se zhoršením výkonnosti, klub nemohl a nemůže aktivně nasazovat hráče do utkání a do tréninkového režimu „A-týmu“ FK Teplice.

V tomto ohledu se proto musíme ohradit vůči jakýmkoliv negativním hodnocením klubu, který se v kontextu vývoje celé situace rozhodl ve svém „A-týmu“ dát přednost hráčům, kteří jsou nejen zdravotně způsobilí k výkonu takové činnosti, ale především chtějí v našem klubu nadále působit. Zcela popíráme tedy jakoukoliv účelovost v rozhodnutí klubu o přeřazení hráče do „B-týmu“.

Klub upozorňuje, že ani ze smlouvy uzavřené s hráčem, ani z předpisů FIFA a FAČR nevyplývá jakákoliv povinnost klubu nasazovat tohoto hráče výhradně v utkáních či v tréninkovém režimu „A-týmu“ FK Teplice. Nasazování hráčů v jednotlivých týmech klubu a v jednotlivých soutěžích těchto týmů je výhradně v rozhodovací pravomoci klubu. Upozorňujeme, že přeřazením hráče do „B-týmu“ navíc nedochází k žádnému zhoršení postavení hráče, když je mu i nadále vyplácena odměna dle smlouvy v plné výši a jsou mu poskytovány shodné podmínky pro trénink jako dříve. Hráč má nezměněný přístup do regenerace, posilovny, k lékařům, fyzioterapii, stejně tak do areálu stadionu, kde trénují všichni hráči klubu.

Pokud se navíc hráč netají tím, že má již údajně podepsanou smlouvu s jiným fotbalovým klubem, domníváme se naopak, že aktuálně hráčem vytvořená „mediální bublina“ kolem jeho přeřazení do „B-týmu“ sleduje pouze jediný cíl, a to nikoliv návrat do „A-týmu“, ale nátlak na předčasné ukončení jeho stávající smlouvy (tzv. za každou cenu) tak, aby hráč mohl co nejdříve nastoupit do nového klubu.

Takový postup hráče však považujeme za neseriózní, a jako takový jej bez dalšího odmítáme.