Zemřel Josef Říha

Velmi smutná zpráva postihla v těchto dnech FK Teplice, zemřel totiž nejstarší bývalý hráč FK Teplice Josef Říha, který by se koncem roku dožil 90. narozenin.

Josef Říha se v Teplicích objevil na podzim 1947, kdy přestoupil z SK Rakovník, a první mistrovský zápas ve žlutomodrém dresu odehrál 9. 11. 1947 v útoku na postu levé spojky. Jednalo se o utkání divize českého venkova SK Teplice-Šanov - SK Bílina 3:1. Prvního mistrovského gólu se dočkal 6.6.1948 proti SK Sušice, kdy žlutomodří zvítězili 5:0. Po úsěpšné kvalifikaci o postup do první ligy opustil Josef Říha na dva roky teplický dres z důvodu absolvování základní vojenské služby.

Po návratu z vojny si na svůj první zápas v nejvyšší soutěži musel počkat až do 15. října 1950. Ligový debut ale stál za to, neboť prvním ligovým soupeřem pro Josefa Říhu byla pražská Sparta. Svého prvního gólu v první lize se dočkal 22. dubna 1951 v Prešově. Velikou radost ale z něj neměl, neboť tepličtí prohráli 2:4.

Po administrativním sestupu Teplic z ligy v roce 1953 se žlutomodří marně snažili o okamžitý návrat. Zklamaný Josef Říha odešel o rok později do Liberce. Počátkem roku 1956 se do Teplic vrátil, ale ve třetím kole v zápase s Libercem (jaký to paradox) mu soupeř zlomil nohu a půl roku nehrál. Po vyléčení ještě dva roky oblékal žlutomodrý dres a na konci roku 1958 skončil s aktivní činností. Ke svému poslednímu mistrovskému zápasu v teplickém dresu nastoupil Josef Říha 16. listopadu 1958 v boji o druohligové body na Kladně, kde žlutomodří uhráli remízu 3:3.

Statistika říká, že Josef Říha nastoupil v teplickém dresu ke 118 mistrovským utkáním (z toho 55 v první lize) a nastřílel 28 branek (z toho 12 v první lize).

Klub by tímto chtěl všem pozůstalým vyjádřit upřímnou soustrast. Čest památce Josefa Říhy.