Teplice - Jablonec 2:2 (1:1)

14. kolo, Synot liga,
FK Teplice FK Jablonec
2:2 (1:1)

Branky: 14. Ljevakovič, 74. Krob - 24. a 72. Mingazov. Rozhodčí: Královec - Moláček, Urban. ŽK: Ljevakovič, D. Jablonský (TEP) - Pospíšil (JAB).

Slavík - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Dressler - Vondrášek (46. Krob), Breite, Vachoušek (83. Táborský), Ljevakovič, Fillo - Kapolongo (78. Bratanovič). Trenér: Vavruška.

FK Jablonec

V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, Karavajev - Greguš (77. Rossi), Hübschman - Tecl (64. Masopust), Pospíšil, Mingazov - Martin Doležal I (84. Wágner). Trenér: Šilhavý.

Tepličtí hráči nastoupili v posledním domácím zápase v podzimní části sezóny proti Jablonci. Trenér David Vavruška musel nechat jen mezi náhradníky Jana Kroba, který se téměř celou reprezentační přestávku potýkal se zraněním, a tak nemohl do utkání vyběhnout od první minuty. Na levém kraji obrany ho nahradil Patrik Dressler.

Utkání začalo zhurta, už ve 4. zahrával Jablonec penaltu, ale penaltový mág Martin Slavík se znovu zaskvěl a penaltu i následnou dorážku Greguše zlikvidoval. To na druhé straně využil zaváhání Hrubého Ljevaković a otevřel skóre. Jenže vedení nevydrželo dlouho, Tecl poslal míč na hlavu Mingazova a ve 24. minutě bylo srovnáno. Do poločasu mohly obě mužstva přidat ještě po jedné brance, nejprve Vachoušek z hranice vápna pálil tvrdou ranou jen těsně kolem levé tyče a následně Pospíšil vysunul Mingazovala, ale jeho sólo únik zlikvidoval parádně Slavík.

Ve druhém poločase pokračoval Slavík ve výborném výkonu. V 61. minutě vytáhl skvělý zákrok proti Karavaevovi. Na druhé straně se nejprve pokoušel z voleje překonat brankáře Hrubého Hora, jenže minul. V 70. minutě pak Hora tentokrát centroval a nejprve Kapolongo nůžkami míč minul a následně Fillo minul branku. V 72. minutě Mingazov po centru Masopusta strhl vedení na stranu Jablonce, ale už za tři minuty bylo srovnáno, Romera tečoval ránu Kroba a bylo to 2:2. Na stranu Teplic mohl pak strhnout vedení střídající Bratanović, jenže ve skvělé pozici prováhal vhodný moment ke střele. Zápas tak skončil remízou 2:2.